SOSY KOGA

SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO!

W związku z poszerzeniem asortymentu i zmianą kanału dystrybucji swoich produktów. Zgłosiła się do nas firma Koga z prośbą o pomoc w zmianie wizerunku etykiet. Do tej pory sosy były dostarczane do restauracji i innych firm gastronomicznych, gdzie konsument nie miał bezpośredniego kontaktu z produktem. 

W wyniku rozszerzenia działalności i umożliwienia konsumentom bezpośredniego zakupu, produkty musiały stać się atrakcyjne na półce sklepowej w całym kraju. Do zaprojektowania przekazano nam wytyczne odnośnie aż 13 smaków. Rozpoczęliśmy od doboru kolorystyki i podziąłu produktów według ich kategorii. Szukaliśmy logicznego systemu, który w prosty sposób połączy wszystkie etykiety w spójną całość.

Opracowaliśmy schemat kompozycji produktu w odniesieniu do poszczególnych składników. Dobraliśmy kolorystykę etykiety zwracając uwagę w jakiej butelce będzie eksponowa.

Cała linia kreatywna oparta została o banderolę. W jej centralnym miejcu umieściliśmy ilustrację miseczki, oraz produktów z których sos został zrobiony. Od dołu projekt domyka szarfa z nawzą sosu. Kod kolorystyczny dopasowany jest do uśrednionego koloru składników.