INSTAL COMPACT

CZYSTA PRECYZJA I JASNE ROZWIĄZANIA

Zdając sobie sprawę z potrzeby adaptacji do ciągle zmieniającego się rynku, firma Instal Compact zdecydowała się ukazać swoją ofertę i możliwości w zgrabnym katalogu i prezentacjach. Podjąwszy się zlecenia, zdawaliśmy sobie sprawę że musimy przedstawić ich działania w sposób klarowny, przyjazny dla czytelnika, który spotka się ze specjalistycznymi terminami mogąc ich przecież nie znać.

Zdecydowaliśmy się na czyste układy bez zbędnej zawiłości treści. Mając na uwadze dobro odborcy uprościliśmy skomplikowane schematy analizując ich strukturę pod kątem poprawności i łatwości przekazu. Całość okraszyliśmy wyszukanym designem pełnym smaczków opartych na czerwonym akcencie kolorystycznym wynikającym z logotypu zleceniodawcy.

Aby ułatwić odbiór skomplikowanej terminologii jaką posługują się fachowcy wyrażający swoje opinie w katalogu, część treści oparliśmy na piktorgamach i ilustracjach.

Przed rozpoczęciem pracy przeanalizowaliśmy założenia firmy aby dobrze oddać idee przyświecające jej działaniom. W jasnym i pełnym oddechu projekcie zawarliśmy to co determinuje przedsiębiorstwo — fachowość przekazywana w prosty sposób. Ukłon w kierunku klienta.

Początkowo pewną trudność sprawiło spójne zestawienie tak wielu różnych rodzajów treści. Wypowiedzi ekspertów, ilustracje produktów, objaśnienia, wykresy czy teksty ciągłe opisujące wydarzenia z życia firmy. Jednakże kiedy już znaleźliśmy odpowiedni system działania, praca stała się przyjemością a korekty wprowadzaliśmy z wielką łatwością.